Nezařazené

Druhy autostanů podle rozkládání

Jakými způsoby rozkládáme autostany, střešní stany, stan na auto.

Druhy rozkládání autostanů

Existuje hned několik způsobů, jak rozložit váš autostan. Na všechny jednotlivé systémy se dnes podíváme a ukážeme vám, jaké jsou jejich výhody.

 

Rozkládání autostanu pomocí plynových vzpěr

Otevírání pomocí plynových vzpěr je nejčastěji využívaný systém otevírání autostanu. Oblibu si získal především díky snadné manipulaci, ale také díky své jednoduché konstrukci.  Pro otevření autostanu stačí dát skořápce prvotní impuls. O úplné otevření se už postarají plynové vzpěry. Podobný systém funguje také u pátých dveří (kufru) vašeho auta. K otevření stanu dojde díky síle, skrze kterou se plynové vzpěry neustále snaží zdvihat skořepinu. Autostany s plynovými vzpěrami si můžete prohlédnout ZDE.

Výhody:

  • jednoduchá a levná konstrukce
  • snadné otevření

Nevýhody:

  • nevidíme žádnou nevýhodu

 

Rozložení střešního stanu vyklopením

Tento systém je charakteristický především pro střešní stany s měkkou skořepinou. Při vyklápění druhé části podlahy se rozkládají jednotlivé trubkové rámy, které po otevření tvoří konstrukci autostanu. Autostany které se rozkládají vyklopením se u nás jmenují FamilySleeper a prohlédnout si je můžete ZDE.

Výhody:

  • jednoduchá konstrukce

 Nevýhody:

  • pro rozložení je potřeba fyzická zdatnost

 

Rozložení/složení autostanu  pomocí kliky

Otevření či zavření střešního stanu fyzickým otáčením kliky. Otáčení klikou můžete kdykoliv přerušit a látku stanu urovnat. To se hodí zvláště během zavírání autostanu.

Výhody:

snadné urovnání látek při zavírání

Nevýhody:

možná ztráta kliky

 

Elektrický mechanismus autostanu:

Některé střešní stany jsou vybaveny elektrickým mechanismem, který otevírá a zavírá jejich skořepinu pomocí elektrického pohonu. Ovládání je pak zpravidla zajištěno drátovým nebo bezdrátovým ovladačem.

Výhody:

  • snadná manipulace při rozkládání, skládání střešního stanu

Nevýhody:

  • složitější mechanismus, který může být na cestách těžko opravitelný

 

Nafukovací autostany:

Tento druh otevírání je využíván některými výrobci především v posledních letech. Pomocí ruční nebo elektrické pumpy se nahušťuje trubice. Jejím nafukováním se pak rozkládá i autostan samotný. ODKAZ  na nafukovací autostany.

 

Výhody:

  • lehký a skladný systém

Nevýhody:

  • časová i fyzická náročnost
  • nutná těsnost  konstrukční trubice

 

Nevíte si rady jaký systém rozkládání je pro vás vhodný, můžete se vždy obrátit na nás a my vám se vším ochotně a rádi poradíme.

Napsat komentář